O nas

logo_ZK

to ogólnopolski projekt propagujący zdrowe odżywianie, skierowany do dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych i gimnazjalnych. Projekt wpisuje się w zapisy Ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia (nowelizacja z dnia 28 listopada 2014 r., wejście w życie 1 września 2015 r.).

ZDROWE KIESZONKOWE zapewnia uczniom na terenie szkoły dostęp do zdrowych produktów żywnościowych (LISTA PRODUKTÓW) rekomendowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Uczniowie mogą je zakupić w specjalnie oznakowanych maszynach vendingowych (automatach), posługując się dedykowanymi do projektu kartami płatniczymi lub brelokami (z wykorzystaniem technologii NFC – komunikacji zbliżeniowej). Projekt będzie wspierał dzieci z najuboższych rodzin poprzez finansowanie im kart do zakupu produktów.

Bezpieczeństwo

System, na którym opiera się projekt ZDROWE KIESZONKOWE jest całkowicie bezpieczny.

Bezpieczeństwo zapewnia m.in.
1. hermetyzacja – automaty akceptują do płatności tylko karty i breloki projektu ZDROWE KIESZONKOWE, które zostały aktywowane przez Użytkowników
2. autoryzacja (poprzez adres e-mail) czynności związanych z płatnościami i kontrolą rodzicielską
3. możliwość ustawienia dziennych limitów wydatków, co minimalizuje ryzyko utraty całości środków na wypadek np. zgubienia karty/breloka
4. możliwość szybkiego zastrzeżenia i blokady środków na karcie/breloku.

 Wartości dodane

ZDROWE KIESZONKOWE to nie tylko produkty w automatach, edukacja prozdrowotna i wsparcie dzieci niedożywionych. To również mnóstwo dodatkowych aktywności i moc dobrej zabawy! Projekt oferuje udział w konkursach, grach i zabawach oraz inne energetyzujące inicjatywy, z których warto skorzystać. Szczegóły w zakładce AKTUALNOŚCI.