Opis projektu

ZDROWE KIESZONKOWE to projekt, który powstał z myślą o uczniach i rodzicach. Propaguje zdrowe odżywianie i skierowany jest do dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych oraz gimnazjalnych. Projekt daje rodzicom pewność, że dzieci podczas pobytu w szkole sięgają po zdrowe produkty żywnościowe, które wspierają ich rozwój oraz dostarczają składników niezbędnych do podjęcia codziennej aktywności fizycznej i umysłowej. Produkty takie dostępne są w specjalnie oznakowanych maszynach vendingowych usytuowanych w szkołach. Są to produkty zgodne z Ustawą o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Uczniowie mogą je zakupić korzystając ze specjalnych kart lub breloków płatniczych. Ich zasilanie możliwe jest poprzez internet lub bezpośrednio przy maszynie (akceptowane są tylko banknoty). Rodzice otrzymują indywidualny dostęp do Zdrowego Konta, dzięki któremu mogą nie tylko zasilić kartę/brelok, ale również ustawić dzienne limity płatności czy zablokować zakup wybranych produktów niewskazanych dziecku np. z przyczyn medycznych. Projekt wspiera dzieci z najuboższych rodzin poprzez finansowanie im zasilania kart i breloków.

Jednym z celów projektu jest pomoc rodzicom w kształtowaniu u dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. Proponujemy ucznion konkursy, gry i zabawy o charakterze prozdrowotnym, ale również uczymy gospodarowania wydatkami i posługiwania się nowymi technologiami.

Warto skorzystać z projektu Zdrowe Kieszonkowe, bo daje on wymierne korzyści, zarówno rodzicom jak i uczniom - ZOBACZ JAKIE

Więcej o projekcie znajduje się TUTAJ oraz w Regulaminie

Jeśli chcą Państwo dołączyć do projektu Zdrowe Kieszonkowe - zapraszamy TUTAJ